• ساعت : ۱۸:۲۰:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 29
گام های بلند دانشگاه جامع علمی كاربردی شهرداری چابهار جهت رفع نیاز نیروی متخصص بومی

 

مهندس محمدیونس حقانی شهردار چابهار در مصاحبه با امور فرهنگي و اجتماعی و روابط عمومی شهردای و شورای اسلامی شهر  چابهار اظهار داشتند.
پس از تلاش‌ها و پیگیری ها از وزارت علوم و دفتر گسترش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور مجوز پذیرش ۱۳ رشته ی جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۱ به رشته های این دانشگاه به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و قرار گرفتن شهر چابهار که محور توسعه جنوب شرق کشور میباشد و همچنین در راستای مسئولیت های اجتماعی مجموعه شهرداری چابهار در حوزه آموزش دانشگاه علمی کاربردی شهرداری چابهار با یک دهه فعالیت آموزشی توانسته نقش بسزایی در تربیت نیروی متخصص بومی در حوزه صنعت ، مدیریت و خدمات اجتماعی، شهرستان چابهار ایفا کند.
 با توجه به نیازسنجی های انجام شده و جهت گیری سهم اشتغال در کسب و کارهای شهرستان چابهار و همچنین نیازهای آموزشی بخش های تولیدی و صنعتی مانند شهرک صنعتی، منطقه آزاد و حوزه بندر و صنایع مستقر در شهر رشته های مورد نیاز این گروه برای علاقه مندان به یادگیری مهارت و همچنین آموزش شاغلین حوزه های فوق مجموعا در ۲۲ رشته مقاطع کاردانی و کارشناسی بستر مناسبی فراهم سازد تا با یک انتخاب درست سهم بسزایی در توسعه منطقه گام بردارند.

وی در ادامه افزود: از جمله رشته هایی مانند برق صنعتی، ایمنی و بهداشت محیط (hse) ، تعمیر و بهره برداری دستگاه های آب شیرین کن، تولید محتوای دیجیتال و مدیریت خدمات بندری بخشی از رشته های جدید دانشگاه میباشند.

این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه علمی کاربردی در محدوده طرح توسعه سواحل مکران با پرورش دانش آموختگان متخصص در حوزه های مختلف نقش مهمی در رفع مشکلات نیروی متخصص بومی در این منطقه دارد.

مهندس حقانی در پایان از علاقه مندان دعوت نمود جهت کسب اطلاعات بیشتر از رشته های دانشگاه، زمان و نحوه ثبت نام به دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری چابهار مراجعه نمایند.

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
*امور ‌فرهنگی ، اجتماعی  و روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر چابهار   *

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0