• ساعت : ۸:۲۳:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 103
بسیاری از پاكبانان حین جمع كردن زباله به دلیل وجود اشیاء نوك تیز در زباله‌ها مثل شیشه خرده یا سرنگ با جراحت روبه‌رو می‌شوند.

 

بسیاری از پاکبانان حین جمع کردن زباله به دلیل وجود اشیاء نوک تیز در زباله‌ها مثل شیشه خرده یا سرنگ با جراحت روبه‌رو می‌شوند. 

⁦1️⃣⁩ برای ریختن زباله‌های نوک تیز به درون کیسه زباله در ابتدا باید آنها را در جعبه‌های کاغذی یا پلاستیکی قرار داد سپس در درون کیسه زباله ریخت.

⁦2️⃣⁩یکی⁦⁦ از این راهکارها قرار دادن شیشه شکسته در چند لایه روزنامه و یا مقواست. این کار سبب می شود تا دست پاکبان دچار صدمه نشود.

⁦3️⃣⁩⁦⁦باید از قرار دادن مستقیم سرنگ در سطل زباله خودداری کنیم تا ناخواسته هم بیماری ها را انتقال نداده و هم مانع از بریدن دست پاکبانان شویم و  بهتر است درب سرنگ را بر روی سرنگ قرار داده و آن را دخل بطری خالی آب معدنی یا نوشابه بگذاریم و سپس  آن را داخل زباله بیندازیم.

✅شهروندان چابهاری با توجه به آغاز موج چهارم بیماری کرونا و شرایط ویژه این پاکبانان زحمت کش  که سلامت و پاکیزگی را برای شهر به ارمغان می آورند ، پس وظیفه داریم با رعایت برخی از نکات بیشتر مراقب سلامتی آنها و جامعه خود باشیم .

 روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر چابهار

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0