• ساعت : ۸:۷:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 332
نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بندر چابهار با هنرمندان
نشست هم اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با هنرمندان با محوریت تقدیر و تشکر از عزیزانی که بصورت داوطلبانه و خودجوش اقدام به پاکسازی ساحل دریا بزرگ چابهار از زباله ها کرده بودند و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های هنرمندان در جهت مشاركت در حل مشکلات شهری و کمک به توسعه شهر در محل سالن جلسات شهرداري برگزار شد.

نشست هم اندیشی اعضاي شوراي اسلامي  شهر و شهردار بندر چابهار با هنرمندان

نشست هم اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با هنرمندان با محوریت تقدیر و تشکر از عزیزانی که بصورت داوطلبانه و خودجوش اقدام به پاکسازی ساحل دریا بزرگ چابهار از زباله ها کرده بودند و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های هنرمندان  در جهت مشاركت در حل مشکلات شهری و کمک به توسعه شهر در محل سالن جلسات شهرداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداري بندر چابهار ، در این نشست که به میزبانی شهرداري و شورای اسلامی شهر  برگزار شد  با هنرمندان در خصوص تعاملات و استفاده از ظرفیت های هنرمندان شهر به بحث و گفتگو پرداختند.

همچنین در این نشست یکایک هنرمندان به ایراد نقطه نظرات خود که می توان به رسیدگی جدی به وضعیت هنرمندان شهر،اهتمام ویژه به هنرمندان و تثبیت جایگاه هنر و هنرمند،ایجاد فضای مطلوب برای رشد و شکوفایی هنر،بستر سازی جهت ارائه نقطه نظرات در خصوص مسائل فرهنگی و هنری به ویژه تعاملات جهت ارتباط تنگاتنگ با مدیریت شهري و راهکارهای تعامل و همکاری  بررسی و نیازها و درخواست های حوزه هنری از شورا و شهرداری مطرح شد.

افشار هنرمند بومي  شهر چابهار به نمايندگي از جامعه هنرمندان  ، ضمن تشکر به‌خاطر برگزاری این نشست هم‌اندیشی، إظهار نمودند : هدف از این دیدارها، نوعی تکریم جامعه هنرمندي است و این اقدام یک ارزش برای آنها محسوب می‌شود.

ايشان در ادامه گفت : جامعه هنرمندي برای همکاری و مشاركت با مدیریت شهری آمادگی کامل دارد .

آقاي محمد رحيم جدگال هنرمند  بومي با بیان اینکه یکی از گلایه های اصلی جامعه هنرمندان ، نبود گوش شنوا برای صحبت های آنهاست. ايشان عنوان  کرد: خانواده هنرمندي  برای همکاری با مدیریت شهری آمادگی کامل دارد و در زمینه هایی مختلف میتوان به ظرفیت های آنان تکیه کرد.

جناب اقاي عمران هوت با بیان اینکه امیدواریم این نشست منتج به سازوکار مناسبی برای ارتباط و تعامل میان مدیریت شهری و هنرمندان شود، اظهارکرد:  تعاملات  نزدیک‌تری باید میان شورای شهر و شهرداری با هنرمندان برقرار شود و ارتباط میان مدیریت شهری و بدنه كانون هنرمندي  تقویت شود.

در ادامه جناب اقاي اسلامي  عضو شوراي اسلامي شهر گفت : هدف از این نشست، دریافت راه‌حل هایی برای حل و فصل مسائل شهر و جامعه و عبور از گردنه های ایجاد شده به دلیل مشکلات است تا آینده بهتری براي شهروندان عزيز رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: برگزاري جشنواره هاي نوروزی امسال حرکت خوبی در افزایش نشاط اجتماعی در شهر بود و امیدوارم با حمایت شهرداري برنامه های شاخص فرهنگی برگزار و نسبت به کاهش مشکلات هنرمندان گام های موثری برداریم.

جناب اقاي اميري عضو شوراي  اسلامي شهر ضمن تشكر از حضور  هنرمندان عزيز در اين نشست افزود: شهرداري و شوراي شهر در زمینه  رفع مشکلات  هنرمندان و تعامل هر چه بيشتر  هنرمندان با شهرداري و شوراي  شهر  تلاش می کند . همچنین پیشنهاد برگزاری جلسات  و استفاده از ظرفیت و مشورت هنرمندان برای چگونگی هزینه بودجه فرهنگی شهر و چگونگی اجرای پروژه های فرهنگی اجتماعی توسط ایشان مطرح شد.

همچنین هنرمندان پیشکسوت و استانی همچون استاد نورزهی، جناب دشتی و جناب آقای ابراهیم ساویز نیز در جلسه حضور داشته و در صحبت های جداگانه ای برگزاری چنین جلساتی را بسیار ضروری و مفید دانسته و استفاه عملی از ظرفیت هنرمندان را برای پیشرفت شهر را خواستار شدند.

مهندس حقاني شهردار بندر چابهار  نیز پس از گوش سپاری به سخنان هنرمندان، به عنوان آخرین سخنران این نشست، از حضور هنرمندان تقدیر کرد و ضمن  خوشامدگویی به حاضران، در ابتدا تشکیل خانه جوان در شهر چابهار را ضروری  دانست واز  آمادگی  کامل شهرداری برای واگذاری زمین به اداره ورزش و جوانان برای احداث خانه جوان خبر دادوگفت : اگر چه نگاه اغلب مردم به شهرداری فعالیت عمرانی است ولی بر این باورم که در مدیریت شهری به هنر و هنرمندان نیازمندیم. شهر فقط یک موجود کالبدی نیست، شهر جان دارد و زنده است ، باید بدانیم که اگر به آن توجه نکنیم می میرد،  شهرداری بندر چابهار به عنوان یک بازو در كنار جامعه هنرمندان در این عرصه ورود پیدا کرده  تا در کنار همه فعالیت های عمرانی ، ترافیکی و خدماتی اش در حوزه هنري  نیز فعال باشد.

 مهندس حقاني  در ادامه افزود: بنده  با تمام قوا و تمام قد، فرهنگ و هنر را حمایت می کنم چرا که برای اداره صحیح یک شهر باید از تمام ظرفیت های هنری آن شهر استفاده کنیم.

 این مقام مسئول گفت: از شما هنرمندان عزيز خواهشمندم عشق ورزیدن به یکدیگر را سرلوحه کار قراردهید و با همدلی و مشاركت خويش شهرداري را در مسير  خدمات دهي مناسب ياري نماييد  .

همچنین در این جلسه مقرر شد که طی فواصل زمانی مشخص(دو الی سه ماه یکبار) جلسه ی مجموعه شورا و شهرداری با جوانان و هنرمندان برگزار شود و ضمن پیگیری و ارائه گزارش از اقدامات قبلی برای برنامه های آتی نیز تصمیماتی اتخاذ شود.

لازم بذکر است پیشنهاد داده شد که هر ماه یکبار توسط فعالین اجتماعی،هنرمندان،جوانان و با همکاری سازمان های مردم نهاد شهرستان برنامه پاکسازی داوطلبانه سواحل چابهار انجام شود که مورد استقبال حاضرین جلسه قرار گرفت.

در پایان اين نشست صميمي شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با اهداء لوح سپاس از زحمات و تلاش های  عزیزانی كه با مشاركت خويش شهرداري را در امر پاكسازي ساحل ياري نمودند تقدیر بعمل آوردند.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.0.0