.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
دوشنبه, 1 آبان 1396
عنوان : شهردار بندر چابهار با صدور پیامی سیزدهم فروردین روز طبیعت را تبریك گفت.
زير عنوان : شهردار بندر چابهار با صدور پیامی سیزدهم فروردین روز طبیعت را تبریک گفت.
کد خبر : ۲۰۵۸
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ 
ساعت : ۱۱:۵۰:۱۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار بندر چابهار  با صدور پیامی سیزدهم فروردین روز طبیعت را تبریک گفت.


 « به نام یگانه هستی بخش »

آشتی با طبیعت، همواره در قاموس ما ایرانیان جایگاه ویژه ای داشته است. اصلی ترین نتیجه و ثمره انس با طبیعت، سیر در کمال و جمال الهی است؛ بی گمان طبیعت سرشار از عبرت و از گویا ترین آیات الهی برای شناختن زیباییهای خلقت جهت مخلوقات خداوندی می باشد. بدون شک قلبهای بیدار و پاک سرشت از تک تک آیات الهی عبرت گرفته و از هر نشانه ای درس میگیرند؛ دوستی، مودت، نشاط و زدودن روان از کینه ها و کدورتها همواره بعنوان یادگاری از روز گاران گذشته و از نیاکان ما در روز طبیعت خود را متجلی ساخته است .

هرساله در سیزدهم فروردین ایرانیان در دامان پرمهر طبیعت گرد هم می آیند تا روز طبیعت را در سایه مهربانی ها و نیکی ها بگذرانند. روز طبیعت این فرصت را برای ما فراهم می سازد تا برای یک روز و حتی ساعاتی محدود به دامان طبیعت پناه ببریم و از لذایذ طبیعت خداوندی و مشاهده زیباییهای آن بهره مند شویم.

روز طبیعت نباید تنها روز ارتباط آدمی با طبیعت باشد،بلکه همان گونه که از نام این روز پیداست،این روز باید مبدا و نقطه آغازی برای ارتباط انسان با طبیعت باشد؛ حفظ طبیعت حداقل خدمت و شکرگزاری انسان نسبت به خلقت الهی محسوب می شود، خلقتی که در سرتاسر آن مظاهر جلال و جمال و جبروت و عظمت خداوند متعال قابل مشاهده است؛ پس این آینه زلال راهمچنان زلال نگاه داریم.

روز انس با طبیعت فرصت بسیار مناسبی است تا درس احترام به طبیعت را به کودکانمان بیاموزیم. عشق به طبیعت را در دل فرزندان دلبندمان بکاریم تا بدانند برای شکر گزاری شایسته نعمت طبیعت، این هدیه خداوند یگانه، باید در حفاظت از این امانت الهی کوشا باشند. امیدواریم همشهریان عزیز در این بدرقه نوروزی بدون آسیب زدن به محیط از بخشندگی طبیعت بهره مند گردند.


دادکریم بلوچ
شهردار بندر چابهاربازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0